Najnowsze wpisy
Luty 2012
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Zapraszamy

System reklamy Test

Archive for Luty, 2012

Sportowe oraz społeczne akcje charytatywne

Coraz częściej spotykamy się z szeroko reklamowanymi akcjami społecznymi mającymi na celu pokazanie poparcia dla danego zachowania bądź kontynuowania pamięci o określonej osobie zmarłej. Większość takich masowych imprez organizowana jest ramach określonych czynności sportowych. Uczestnicy gromadzą się w określonym punkcie miasta i wspólnie wykonują dana aktywność. Najbardziej popularne są jeszcze wszelkiego rodzaju przemarsze. Skupiają one największą ilość zainteresowanych, ponieważ mogą w nich uczestniczyć również osoby starsze oraz mniej sprawne fizycznie. Niejednokrotnie spotykamy się także z wszelakimi społecznymi maratonami ulicami miasta. One zrzeszają młodzież oraz dzieci, ale także niebranie osób starszych cechujących się posiadaniem doskonałej kondycji fizycznej. Maratony mają pokazać determinację społeczeństwa, ale też stanowią doskonały sposób na zmobilizowanie go do podjęcia danej aktywności fizycznej. Ważnym elementem akcji społecznych są także przejazdy kolarskie. Trasy rowerowe są oczywiście odpowiednio dłuższe, aniżeli te piesze. Najczęściej kończą się poza miastem w miejscu dalszych atrakcji w ramach przeprowadzanej imprezy. Read the rest of this entry »

Sposoby przekonania dzieci do aktywności fizycznej

W trakcie roku szkolnego, ale nie tylko wtedy możemy zaobserwować u dzieci i młodzieży pewien rytuał dnia codziennego. Po szkole wracają one do domu oraz od razu siadają przed monitor komputera lub ekran telewizora. Wiele godzin poświęcone zostaje na nic nie znoszące gry komputerowe bądź seriale oraz filmy amerykańskie. Dzieci niechętnie wychodzą z domu po szkole. Nie pociągają nawet koledzy, którzy bawią się przed oknem. Dochodzi często do spięć oraz kłótni pomiędzy uczniami, a ich rodzicami i opiekunami. Żeby zmobilizować dziecko do jakiejkolwiek formy aktywności ruchowej można skorzystać z różnorodnych sposobów. Po pierwsze, jeżeli zastanawiamy się nad domowym pupilem, warto rozważyć możliwość zakupu psa. Pies nie stanowi jedynie domowej Przytulanki. Dzieci muszą odpowiednio opiekować się czworonogiem, co sprawia im wiele radości. Posiadanie psa zmobilizuje nasze pociechy do wychodzenia na spacery przynajmniej trzy razy dziennie. Read the rest of this entry »

Park linowy atrakcyjną formą rekreacji młodzieżowej i dziecięcej

Większość miejscowości turystycznych oferuje swoim odwiedzającym formę sportowych wyczynów w parkach linowych. Te powieszone na drzewach konstrukcje muszą zostać pokonane przez poszczególnych uczestników trasy. W rozrywki korzystają, przede wszystkim, dzieci, ale także nie brakuje starszych zainteresowanych. Park linowy łączy w sobie wiele elementów sportowych. Po pierwsze ważna jest kondycja zawodnika. Trzeba bowiem pokonać wiele przeszkód ruchomych, które stanowią o wiele większy wysiłek, niż przeszkody statyczne. Ponadto wykorzystane zostają elementy chodu, biegu, skoku oraz wspinania. Każda przeszkoda sprawdza inną partię mięśni danego użytkownika. Zajęcia sportowe w ramach pokonywania parków linowych stanowią doskonały sposób aktywności fizycznej całych rodzin. Dzieci chętniej uczestniczą w nich mogąc popisać się przed swoimi rodzicami posiadanymi umiejętnościami. Rodzice natomiast muszą wykazać się znaczną koordynacją ruchową, żeby móc pokonać daną trasę. Parki linowy stanowi jak widać lubiana społecznie formę aktywności fizycznej. Read the rest of this entry »

Sportowa rehabilitacja niepełnosprawnych dzieci

W ramach zajęć rehabilitacyjnych dzieci i młodzieży wykazujących trudności w codziennym funkcjonowaniu zajęcia sportowe zajmują znaczną część terapii. Osoby niepełnosprawne podczas długich i żmudnych ćwiczeń nabierają odpowiednich umiejętności oraz wykazują postępy w samodzielnym funkcjonowaniu. Większość problemów fizycznych osób chorych rozwiązywana jest przy pomocy odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych. Nie wystarczy zatem sama operacja, czy inny zabieg medyczny. Trzeba również wykazać się systematycznością oraz wytrwałością w podejmowanych rehabilitacjach ruchowych. Poprzez ćwiczenia fizyczne osoby chore kształtują zaburzone umiejętności. Takie zadania usprawniają mięśnie i pozwalają im na podnoszenie swojej sprawności. W ośrodkach rehabilitacyjnych oraz placówkach opieki dla osób niepełnosprawnych nie brakuje również wszelakich form rywalizacyjnych. Mają one zmobilizować podopiecznych do ciężkiej pracy oraz pokazać im ich efekty, jakie dotychczas osiągnęli. W działaniach sportowych z osobami niepełnosprawnymi wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. Read the rest of this entry »

Najbardziej inwazyjne sporty świata

W zależności od rodzaju dyscypliny sportowej, jaką uprawiamy możemy określić, który sport jest bardziej, a który mniej inwazyjny. Silne ryzyko kontuzji oraz ran cielesnych podnosi niebezpieczeństwo danego rodzaju dyscypliny. W ramach pakietu inwazyjnych sportów możemy wymienić wszelkie ćwiczenia bokserskie. Opierają się one na zadawaniu ciosów drugiej stronie, szczególnie w okolicach głowy. Takie sport nie tylko nie poprawia naszego życia, ani nie wpływa korzystnie na naszą kondycję, ale o wiele częściej może prowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu poszczególnych zawodników. Oglądając wszelkiego rodzaju rozgrywki bokserskie zauważymy, że nie obejdzie się w nich bez urazów twarzy oraz ran i otarć na całym ciele. Boks zaburza wszelkie społecznie popierane idee sportowe. Kolejnym inwazyjnym sportem jest żużel oraz wyścigi samochodowe. Nie wliczają się one w zakres zajęć mających na celu poprawę naszego stanu zdrowia oraz życia. W jednym oraz drugim przypadku wyzwalana zostaje tylko adrenalina. Uprawianie podobnych sportów również stanowi ryzyko dla naszego zdrowia oraz życia. Read the rest of this entry »

Mężczyzna, pilot oraz różne kanały sportowe

Tematyka sportowa nie jest obca żadnemu panu. Większość mężczyzn doskonale orientuje się w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zasadach rywalizacji oraz terminarzu poszczególnych meczy. Ta wiedza jednak ma charakter czysto teoretyczny. Panowie o wiele rzadziej włączają się w sportowe zadania rodzinne, czy wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Wolą śledzić ją w ramach proponowanych programów telewizyjnych. Bogata oferta programowa powoduje, że niejednokrotnie nie wychodzą sprzed telewizora od momentu powrotu z pracy do domu. Taki stan rzeczy odbija się na ich zdrowiu oraz prawidłowym funkcjonowaniu. Mężczyźni żyją statystycznie o wiele krócej od kobiet. Spowodowane jest to, między innymi, bardzo statycznym oraz biernym trybem życia. Kobiety z założenia więcej uwagi poświęcają dzieciom i rodzinie, a wykonywanie codziennych obowiązków również stanowi swoisty rodzaj aktywności fizycznej. Panowie natomiast uwielbiają lenistwo oraz spokój przed telewizyjnym ekranem. Read the rest of this entry »

Nordic walking mową kategorią sportową

Od kilku lat widujemy na ulicach coraz więcej ludzi spacerujących używając specjalnych kijków. To nowy sposób uprawiania sportu, który ma na celu poprawić sprawność fizyczną społeczeństwa. Nordic walking szybko zyskało uznanie szerokiego grona społecznego oraz wciąż rozwija się w zastraszającym tempie. Użytkownicy w każdym wieku przystępują do ćwiczeń omawianej dyscypliny. Jest ona na tyle mało inwazyjna oraz męcząca, że mogą z niej korzystać osoby starsze oraz bardziej schorowane. Również dzieci oraz młodzież szkolna aktywnie włącza się do proponowanego marszu. Na osiedlach organizują się grupy mieszkańców wspólnie przemierzających okolice. W parkach oraz punktach leśnych organizowane są grupowe wyprawy w ramach zajęć nordic walking. Od czasu rozpoczęcia przygody omawianego sportu w Polsce coraz więcej ludzi stara się aktywnie spędzać chwilę z kijkami. Skutecznie zatem zatrzymał się postęp chorób cywilizacyjnych oraz ogólnego rozleniwienia społecznego. Sportową postawę zauważamy w niejednym domu. Read the rest of this entry »

Rytmika rekreacją oraz rozwijanie wrażliwości muzycznej

Doskonałym połączeniem czynnika ruchowego oraz kształtowaniem wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci i młodzieży są zajęcia rytmiczne. W pierwszym okresie edukacji szkolnej takie formy aktywności są wysoce wartościowe dla każdego malucha. Dzięki uczestnictwu w proponowanej formie aktywności fizycznej może on odpowiednio rozwijać swoje ciało, poznawać jego możliwości oraz poprawiać kondycje fizyczną. Jednakże zajęcia te są ukierunkowane także na poznawanie określonych dźwięków muzycznych, rozwijanie wyobraźni muzycznej oraz kształtowanie poczucia rytmu i melodii. Edukacja rytmiczna wchodzi w zakres szeroko rozumianej edukacji ogólnokształcącej. Ćwiczenia rytmiczne prowadzone są w ramach zajęć muzycznych szkoły podstawowej. Mają one zapoznać dzieci z podstawami świata muzyki. Wielu rodziców decyduje się jednak dodatkowo rozwijać zdolności swoich pociech w tym zakresie. O wiele bardziej pozytywnie podchodzą do problematyki właśnie omawianej formy aktywności, aniżeli do korzystania z typowych rozwiązań sportowych. Zajęcia rytmiczne wymagają zachowania odpowiedniej postawy dzieci więc szczególny nacisk kładziony jest na kwestie sylwetki uczestnika. Read the rest of this entry »

Czego dzieci najbardziej nie lubią na koloniach

Dzieci nie za bardzo przepadają za zorganizowana formą wyjazdów wakacyjnych, jaką są kolonie letnie. Wolą uczestniczyć w rodzinnych wyjazdach, gdyż nie są narażone na przestrzeganie konkretnego regulaminu kolonijnego. Jednym z elementów, które sprawiają dzieciom wiele trudności jest poranna gimnastyka. Promowanie zdrowego stylu życia jest jednym z zadań realizowanych podczas wyjazdów kolonijnych. Elementem podstawowym musi być zatem poranna gimnastyka. Pozwala ona odpowiednio rozpocząć dzień oraz daje możliwość rozładowania pokładów energii. Gimnastyka poranna prowadzona jest przez poszczególnych wychowawców grup. Ćwiczenia odbywają się na podwórku, gdyż dzieci mają jak najwięcej czasu spędzać na podwórku i korzystać ze świeżego powietrza. Uczestnictwo w zajęciach wymaga jednak wstania o określonej godzinie oraz stawienia się w stroju sportowym w wyznaczonym czasie. Wszystkie przejawy nakazów stosowanych wobec dzieci i młodzieży spotykają się z ich powszechną niechęcią oraz negatywnym nastawieniem. Dopiero z czasem rozumieją one jak ważne jest choćby te 15 minut ćwiczeń, jakie wykonywały podczas pobytów kolonijnych. Read the rest of this entry »

Rekreacja fizyczna metodą leczenia chorób naturalnie

Poszerzająca się skala zachorowalności ludzi na różnego rodzaju odmiany chorób i innych zaburzeń zdrowotnych sprawia, że zaczęto poszukiwać nowych oraz bardziej naturalnych dróg radzenia sobie z zaistniała sytuacją. Jednym z głównym nurtów leczenia społecznego stała się medycyna naturalna. Promuje ona odpowiednie żywienie oraz zmianę stylu życia jako podstawowe metody radzenia sobie z szeregiem chorób dotykających ludzkość. Medycyna naturalna kładzie szczególny nacisk na rozwój aktywności fizycznej swoich wyznawców. Utrzymanie odpowiedniej sprawności organizmu stanowi podstawę do zdrowego i długiego życia. Podstawowym elementem ruchowym jest tutaj joga. Zadaniem takich ćwiczeń jest nie tylko odpowiednia ilość ruchu, ale także wyciszenie oraz uspokojenie organizmu człowieka. Podstawowe figury jogi należy wykonywać codziennie określonych przedziałach czasowych. Do zakresu aktywności ruchowej zalicza się tutaj także inne sporty oraz czynności człowieka. Po pierwsze ważnym elementem kuracji są długie spacery. Read the rest of this entry »

Advertisement
Archiwa